Máte responzívny web?

responzívny webdesign

Pristupovať na internet cez mobil už dávno nie je výstrednosť mladej generácie. Lenže ak nemáte neobmedzené dáta, musíte si vyberať stránky optimalizované pre mobily, inak by ste mohli s načítaním jedného webu prísť o celý mesačný paušál dát. Google ide užívateľom v ústrety a vo výsledkoch vyhľadávania označil zoptimalizované weby.

Ako sa s tým popasujú weby, ktoré responzívne nie sú? To, či je web responzívny, si môžete najnovšie overiť vo vyhľadávaní google na mobile. Surfovanie po internete na mobile sa stalo bežnou aktivitou polovice ľudí v električke, pokúšajú sa o to aj v metre, aj keď tam nie je signál. Je to skrátka normálne a zďaleka sa to netýka len uponáhľaných okamihov v MHD. Údajne až 70% všetkých vyhľadávaní na internete na mobile sa odohráva doma, v pokoji. Mať web zoptimalizovaný pre mobily a tablety, sa tak stáva relatívne dôležitou otázkou aj pre firmy, ktoré sa domnievali, že ich tovar sa cez mobily nepredá.

Že táto vlastnosť webov bude stále dôležitejšia, potvrdzuje veľa signálov. Jedným z nich je nedávny update vyhľadávania v Google, po ktorom sa označenie zoptimalizovaných stránok zobrazuje už vo výsledkoch vyhľadávania na mobile. Ak si hľadáte napríklad reštauráciu, do ktorej zájsť, výsledky vám ukážu niekoľko webov. Pod niektorými je napísané "optimalizované pre mobily" a pod niektorými nie. Na ktoré kliknete najskôr ?

Prečo je dobré mať responzívny web, web optimalizovaný pre mobily?

 • Stránky pre mobily musia byť ďaleko menšie čo do množstva dát, ktoré je nutné pre načítanie stránky stiahnuť. Dôvod je nielen v obmedzených dátových paušáloch, ale aj v rýchlosti načítavania a fungovania webu.
 • Stránky pre mobily musia mať väčšie tlačidlá a väčšie písmo. Písmo musí byť čitateľné, usporiadané tak, aby sa prispôsobilo šírke displeja. Tlačidlo, na ktoré sa nemôžete prstom trafiť, je zlé tlačidlo.
 • Menu webu musí byť väčšie a prehľadne usporiadané.
 • "Výsuvné" zoznamy alebo ponuky je potreba optimalizovať na kliknutie, nie na nabehnutie myšou, pretože myšou na mobile nikto nebehá.
 • Stránky pre mobily by sa mali vyhnúť flashu alebo podobnému softvéru, ktorý nie je pre mobilné zariadenia typický.
 • Všetok obsah sa musí prispôsobovať veľkosti displeja. Nie je možné, aby sa človek musel posúvať po displeji zľava doprava, aby si mohol prečítať jeden riadok textu alebo prezrieť celý obrázok.

Dôvodov je samozrejme viac a jedným z tých najdôležitejších zostáva predovšetkým použiteľnosť Vášho webu. Ak návštevníka odradíte nečitateľným textom, pravdepodobne vám utečie ku konkurencií.

Svoj web si môžete otestovať pomocou tohto on-line nástroja.

responsive webdesign digital garden

Výhodný balík služieb

 • Profesionálna internetová stránka
 • Responzívny dizajn na mieru
 • Jednoduchá administrácia
 • Nastavenie SEO pre vyhľadávače
 • Doména a webhosting na prvý rok zadarmo
 • Cena od 249€

Digital Garden

Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať

Adresa: Osuskeho 3/B, 851 02, Bratislava
Email: info@digitalgarden.sk
Telefon: 0903 555 672